Vilniaus atviras jaunimo centras Mes

ATVIROS JAUNIMO ERDVĖS

Spotas

Kaip papasakoti kas yra SPOTas?
Pirmiausia tai pirmoji atviro jaunimo centro ,,MES“ erdvė. Iki 2012 m. organizacija vadinosi “Raganiukė” ir buvome įsikūrę Rasų gatvėje. Persikėlus į naujas patalpas ir gavus naują vardą “MES”, kartu norėjosi ir neformalaus, sãvo pavadinimo mūsų naujajai vietelei.. Ir taip atsirado Spoto pavadinimas..
Ir visgi, kas tas Spotas?  Trumpai – tokia paslaptinga vietelė Stoties rajone, nei tai pirmas aukštas, nei tai rūsys, gal labiausiai tiktų žodis urvas, su graffiti nupurkštomis medienos plokštėmis, pianinu, virtuvėle, ir begale žaidimų,
esantis šalia garsiosios čeburekinės. Tokia Stoties rajono klasikų klasika, kaip ir tranki jaunuolių muzika bei žaidimai Spote nuo 16 iki 20 valandos…
Ką visada rasi SPOTe? Jaunus jaunimo darbuotojus, šiltą arbatą, nemokamą wifi, stalo futbolą, tenisą, ir erdvės pasibūti..

Mes patys

Grigiškės – vienas iš labiausiai nuo miesto centro nutolusių Vilniaus mikrorajonų, turintis ganėtinai uždarą bendruomenę. Dauguma jaunuolių auga socialinės rizikos šeimose ir susiduria su problemomis – ne tik  materialinėmis, bet ir psichologinėmis. Dėl šių priežasčių jaunimas turi labai ribotas turiningo laisvalaikio galimybes, auga nusikalstamumo tikimybė, todėl 2012 m. rugsėjo 10 d. Grigiškėse buvo įkurtas atviras jaunimo centras ,,Mes patys“. Nuo 2021 m. rugpjūčio 1 d. ,,Mes patys“ tapo atvira jaunimo erdve. Čia stengiamės kurti bendruomenę, kurioje kiekvienas jaunas žmogus  jaučiasi pilnaverčiu jos nariu, galinčiu laisvai išreikšti savo nuomonę, jaustis saugiu ir nediskriminuojamu dėl savo išskirtinių bruožų, kultūros, tautybės, šeimos socialinės padėties ir pan. Vyrauja draugiška atmosfera, kuri padeda jaunimui išreikšti save per įvairias  siūlomas veiklas (tarybos veikla, sporto užsiėmimai, meno kūrybiniai procesai ir kt.). Su meno priemonių pagalba jaunimas turi galimybę geriau pažinti save, išreikšti savo jausmus bei kalbėti apie savo sunkumus, turi realias galimybes įsijungti į aktyvią veiklą. Skatiname juos aktyviau spręsti savo problemas, padedame vystyti tarpusavio pagalbą ir bendradarbiavimą, ugdome jaunuolių lyderystės įgūdžius.

Vaga

VAGA – atviro jaunimo centro „MES“ erdvė įsikūrusi Naujojoje Vilnioje, adresu – Pergalės g. 13, Vilnius. Nuo 2012 metų tada lydime jaunus žmonės jiems tampant suaugusiais, teikiame prieinamas, nemokamas paslaugas jaunuolių laisvalaikio metu. Pas mus veikia atvira jaunimo erdvė bei teikiama darbo gatvėje paslauga. Erdvėje dirbame dviese – Justė ir Robertas. Visi darbuotojai skirtingi, bet svarbiausia – orientuoti į jauną žmogų. Darbuotojai siekia, kad ateinantys jaunuoliai tobulėtų dirbdami su jais tiek individualiai, tiek grupinį darbą.  Čia kuriama saugi, pasitikėjimu grįsta erdvė visiems jaunuoliams, nepriklausomai nuo jų socialinės padėties. Esame visada pasirengę tave išklausyti, suprasti ir padėti. Teikiame individualias konsultacijas karjeros, užimtumo, laisvalaikio emocinių sunkumų temomis. Erdvėje galima užsiimti įvairiosiomis veiklomis – stalo žaidimais, maisto gaminimu, turime stalo futbolą, biliardo ir stalo teniso stalus, taigi, ateik sužaisti bent kelias partijas! Taip pat turime zonas darbui, diskusijoms, „chill“ zoną atsipalaidavimui, knygų lentyną, atskirą kabinetą individualiems pokalbiams ir konsultacijoms. Kiekvienais metais organizuojame mažiausiai 2 stovyklas, kuriose taikant neformalaus ugdymo metodus skatiname jaunuolius reflektuoti, pažinti save ir tobulėti. Mėgstame aktyviai leisti laiką gamtoje – einame į žygius! Erdvė dirba nuo pirmadienio iki penktadienio – 16:00 – 20:00 val. Darbuotojos dirba su jaunimu gatvėje. Gatvės darbas yra veikla, kai neformalioje jaunimo aplinkoje (parkuose, kavinėse, sporto aikštynuose, klubuose ir kt. viešosiose erdvėse) siekiame užmegzti ryšį su jaunuoliais, patiriančiais socialinių sunkumų, ir jei jaunuolis sutinka, tarpininkauti, atstovauti ir palydėti atliepiant jo poreikius. Paslaugos tikslas – mažinti jaunimo, leidžiančio laiką gatvėje, socialinę atskirtį ir didinti jo galimybes visavertiškai dalyvauti visuomenės gyvenime. Esame atviri įvairiausioms jaunuolių idėjoms. Turi pasiūlymų? Mes visada juos išklausysime ir bandysime kurti kartu!

Olimpija

“OLIMPIJA” – atviro jaunimo centro “MES” erdvė, įsikūrusi Vilkpėdėje (žmonės ginčytusi, kad dar Naujamiestyje), visai netoli Vingio parko. Tai vieta, Gerosios vilties g. 1a, kuri yra pilna veiklų, skirtų jaunimui nuo 14 metų iki 29 metų. Čia dirba trys jaunimo darbuotojos – Augustė, Liuda, Rimas, Justina. Erdvė skirta ne tik leisti laiką su draugais, žaisti žaidimus ir stovyklauti, bet taip pat, tai vieta, kurioje jaunuolis nepriklausomai nuo socialinės padėties, suteikti galimybes saugiai leisti laisvalaikį, esant poreikiui bei padedant kompetentingiems jaunimo darbuotojams, spręsti kasdienybėje kylančius iššūkius bei klausimus. Jaunuolio (ne)dalyvavimas veiklose yra pagrįstas laisva valia. Ši erdvė veikia kiekvieną savaitę nuo pirmadienio iki ketvirtadienio ir veikia – 16:00 – 20:00 valandomis.

Savas kampas

„Savas kampas“ ( iki 2016- ųjų Naujininkų vaikų ir jaunimo klubas) įkurtas labai seniai, dar 1986 metais. Visą savo egzistavimo laiką – tai yra vieta, sudaranti sąlygas vaikų ir jaunuolių saviraiškai, saviugdai ir turiningam laisvalaikiui. „Savam kampe“ siekiama plėtoti asmens kūrybinės galias ir gebėjimus. Mūsų tikslas – žadinti ir puoselėti kiekvieno lankytojo kūrybiškumą, atsižvelgiant į jo norus, polinkius ir gebėjimus. „Savam kampe“ veikia įvairaus pobūdžio būreliai: dailės pradmenų, taikomoji dailė ( rankdarbiai), šiuolaikiniai šokiai, aerobika, anglų kalba. Ugdytiniai dalyvauja ir savo pasiekimus demonstruoja įvairiuose respublikiniuose ir tarptautiniuose festivaliuose, koncertuose, konkursuose, parodose. Kasmet organizuojame ne tik įvairius renginius ir konkursus, bet ir vaikų ir jaunuolių įspūdingas ir pašėlusias vasaros dienos stovyklas. „Savas kampas“ – tai vieta, kur gera būti ir augti!

Ponamis

Kitas Kampas – atvira jaunimo erdvė, įsikūrusi Naujininkuose, Dariaus ir Girėno g. 11. Tai vieta 14- 29 metų jaunimui ateiti ir būti – kiek norisi, kaip norisi. Ponamis atviras tiek norintiems susipažinti ir pabendrauti, tiek norintiems ramiai pasėdėti ir pabūti su savimi. Čia galima kurti, mokytis, žaisti, gamintis maistą. Turime stalo žaidimų, piešimo priemonių, stalo futbolą, oro ritulį, balansavimo lyną, siuvimo mašiną, internetą. Galime žiūrėti filmus, rengti turnyrus, užsiimti rankdarbiais ar kitomis veiklomis. Ką veiksime priklauso nuo jaunimo poreikių ir norų. Laukiami visi ir visos, tiek po vieną, tiek su draugais. Dirbame pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 16:00 iki 20:00 val. Kitame Kampe Jūsų laukia jaunimo darbuotojos, į kurias galima kreiptis su savo norais, rūpesčiais ir klausimais. Kviečiame užeiti, pasidaryti arbatos ir susipažinti.

Kimaras

Ar ieškai būdų kaip praleisti laisvalaikį, o tuo pačiu ir patobulėti? Jei tavo atsakymas taip, tada būtinai užeik į „Kimarą“ – atvirą jaunimo erdvę Pilaitėje. Mūsų pavadinimas atskleidžia tikslą – skatinti tave ir tavo draugus prasmingai leisti laisvalaikį, kimarinti kuriant ir išmokstant naujų dalykų. Kaip mes kimarinam? Pas mus renkasi muzikos kūrėjų grupė ir skamba pianino muzika. Čia liejasi spalvos, bet ne akyse, o dailės terapijoje. Draugų ieškantys atranda bendraminčių – susibendrauti padeda bendros veiklos, stalo žaidimai, oro ritulys. Jei slegia problemos, nesutarimai su bendraamžiais ar tėvais („Ak, jie nieko nesupranta!“), išklausyti tave galime nemokamose psichologinėse konsultacijose. Turintiems klausimų apie savanorystę, sveikatą, savo teises ar kitomis temomis, atsakymų ieškoti padės informavimo ir konsultavimo taškas. Laukiame visų! „Kimare“ puoselėjame toleranciją, priimame žmogų tokį, koks yra ir kiekvieno idėjas vertiname. Norime kartu su jaunimu kurti jiems antrus saugius namus, kuriuose jie jaustųsi laukiami. Todėl jei užėjai – jauskis kaip namie, išsivirk arbatos ir pasinerk į veiklas!