Vilniaus atviras jaunimo centras Mes

„Mes kartu” projektas (Kimaro dienoraštis)

Vilniaus miesto savivaldybė reikšmingai prisidėjo prie projekto „Mes kartu“ įgyvendinimo, suteikdama galimybę dalyviams ne tik išbandyti įvairias veiklas, bet ir augti, mokytis bei kurti bendruomeniškumo dvasią. Šis projektas atspindi, kaip prasmingai ir turiningai galima užpildyti jaunuolių laisvalaikį, praturtinti jų gyvenimus naujomis patirtimis bei žiniomis.

„Kimare“ kiekvieną dieną buvo įdomu, daug stalo žaidimų, filmų vakarai su spragėsiais. Viena iš tokių linksmybių buvo Gurmaniška „Kimaro“ vasara – jaunuoliai ragaudavo įvairius skanumynus. Kartą Richardas atnešė savo iškeptą nuostabaus skonio morkų pyragą! Grilinome daržoves, kepėme cukinijų blynukus. Nors vasara jau seniai baigėsi, gurmanų ketvietadieniai niekur nedingo. Kiekvieną ketvirtadienį erdvė pavirsta tikru kulinariniu rojumi, nes ją užpildydo jaunojo šefo Danieliaus kuriamų patiekalų kvapai ir skoniai. „Kimaro“ virtuvėlė tarsi atgyja, kai Danielius, lydimas savo entuziazmo ir kūrybingumo, sukurdavo tikrus skonio stebuklus. Jis savo talentu sužavėjo visus – nuo klasikinės burgerių magijos iki egzotiškos kiniškos vištienos ar tobulai susuktų sušių. Kiekvienas jo patiekalas buvo ne tik gardus, bet ir estetiškai patiekiamas – tikras malonumas ir akims, ir skonio receptoriams. Tačiau Danieliaus kulinariniai gebėjimai neapsiriboja tik puikiais patiekalais. Jis tapo ir puikiu mokytoju, nes kiekvieną kartą įtraukdavo jaunuolius į gaminimo procesą. Tai buvo daugiau nei maisto gaminimas – tai tapo edukacine, smagia ir įkvepiančia patirtimi, kurioje kiekvienas turėjo galimybę išbandyti savo jėgas virtuvėje, išmokti naujų receptų ar tiesiog gerai praleisti laiką. Danielius kantriai dalijosi savo žiniomis, aiškindamas maisto ruošos subtilybes – nuo to, kaip parinkti tinkamus ingredientus, iki tobulos padažo konsistencijos paslapčių.

Vasaros metu, kiekvieną trečiadienį, jaunuoliai savanoriavo Maisto banke. Tačiau viena išvyka į Maisto banką buvo labai ypatinga. Liepos 30 dieną, Maisto Banke, „Kimaro“ jaunuoliai klausėsi buvo skirta laiko mentorystei ir paskaitoms, gilinosi į tvarumo temą, maisto rūšiavimo ir nesvaistymo principus. Šios paskaitos padėjo suprasti, kaip svarbu tausoti maisto išteklius ir kaip kiekvienas gali prisidėti prie tvaresnio gyvenimo būdo. Po to Jaunuoliai apsilankė „Apollo“ kino teatre, kur žiūrėjo filmą.

„Kimaras“ suorganizavo nemažai šaunių išvykų.

Kimaro jaunimas birželio 7 dieną turėjo ypatingą išvyką kartu į Vilniaus miesto senamiestį į Kultūros nakties renginius, pabūti kartu, pabendrauti, praplėsti savo akiratį, praturtinti emocijas. Buvo ten, kur jaunuoliai nėra buvę, ir nors pora kartų užklupo lietus – mūsų įspūdžių ir džiaugsmingų emocijų tai nesumažino. Aplankėme prezidentūros kiemą – Valstybės pažinimo centre patekome į patyriminę parodą NATO20, klausėmės Lietuvos kariuomenės svingavimo. Mokytojų namų kiemelyje radome šėlstančią grupę, po to ėjome pasistiprinti pieno kokteiliais, ledais. Didelį įspūdį padarė LATGO instaliacijos ir kūrybinė erdvė aplink MO muziejų. Ne tik žiūrėjome trumpametražinius filmus, bet ir teko laimė sudalyvauti labai garsios fotomeninkės Vaivos Abromaitytės fotosesijoje.

Liepos 10 dieną leidomės į išvyką į Vingio parką, kur susirinko mokytis disk golfo. Disk golfas tapo smagia ir aktyvia pramoga, kurioje visi galėjo išbandyti taiklumą, koordinaciją ir komandinį darbą. Po disk golfo seanso dalyviai patraukė prie Neries upės, kur vyko jaukus piknikas. Poilsis gamtoje, šalia tekančio upės srauto, sukūrė idealią atmosferą atsipalaidavimui. Išvykos kulminacija buvo apsilankymas „Uno parke“ – nuotykių parkui įkvepiančioje erdvėje, kuri siūlo įvairius laipiojimo ir judėjimo iššūkius medžiuose. Jaunuoliai čia išbandė savo drąsą, pasitikėjimą ir ištvermę, leisdami laiką aktyviai ir smagiai. Pabaigoje visi susirinko vakarienei, o picos, kurių neatskiriama dalis buvo šviežios ir skanios, buvo puikus būdas užbaigti nuostabią dieną gamtoje. Ši kelionė į Vingio parką ir Uno parką paliko nepamirštamus prisiminimus ir daugybę smagių akimirkų.

Rugpjūčio 7 d. „Kimaras“ organizavo išvyką į unikalų Vytenio parką, esantį Sudervėje, Brinkiškių kaime. Pakeliui aplankėme Sudervės bažnyčią – istorinis ir kultūrinis akcentas šioje kelionėje. Bažnyčia, su savo klasicistinio stiliaus architektūra ir meniškais interjero elementais, suteikė ne tik religines, bet ir estetines patirtis, padėdama keliautojams pajusti istorijos dvelksmą. Toliau, Vytenio parkas buvo tikras pasakų pasaulis, kuriame derinami gamtos grožis, meniški akcentai ir įvairios veiklos. Jaunuoliai ypač mėgavosi parko išskirtinėmis supynėmis – unikalios formos sūpynės tapo pagrindiniu pramogų akcentu, sukeldamos džiaugsmo pliūpsnį kiekvienam dalyviui. Parke taip pat yra jaukūs nameliai medžiuose, kurie suteikia galimybę pabėgti nuo miesto šurmulio ir atsipalaiduoti gamtos apsuptyje​. Po nuotaikingų pramogų Vytenio parke dalyviai aplankė šalia esantį skulptūrų parką, kur galėjo pasigrožėti kūrybiškais meno darbais ir pasimėgauti ramiu pasivaikščiojimu. Kelionės gale atsigaivinome šaltinio vandeniu. Ši išvyka suteikė galimybę dalyviams patirti unikalų gamtos ir meno sintezės žavesį.

Spalio 30-oji „Kimaro“ jaunuoliams tapo tikru atradimų ir įspūdžių kupinu nuotykiu, nes šią dieną buvo surengta ypatinga išvyka į Dubingius. Ši kelionė ne tik praplėtė akiratį, bet ir leido pajusti žmogaus ir gamtos harmoniją, pasinerti į istorijos gelmes bei susipažinti su žirgų pasaulio paslaptimis. Pirmoji stotelė – nuostabusis Dubingių žirgynas, tikras ramybės ir grožio kampelis. Čia visus pasitiko ne tik didingi žirgai, bet ir daugybė kitų žavingų gyvūnų: lamos, ožkytės, triušiai, asiliukai, spalvingi paukščiai ir kiti, kurie suteikė visiems daug džiaugsmo. Keliaudami po japonišką sodą, mėgavomės jo ramybe ir tobulai sutvarkyta aplinka. Žinoma, pati kelionės kulminacija – jojimas žirgais. Jojimo trenerė Irutė pakerėjo visus savo pasakojimu apie žirgus. Sužinojome daug neįtikėtinų dalykų: kurios žirgų kūno vietos yra jautriausios, kaip kruopščiai prižiūrimi šie gyvūnai, kokie subtilūs jų miego įpročiai, ko jie bijo ir kaip jie išdykauja. Taip pat, gavome neįkainojamų patarimų, kaip elgtis su žirgu, kad jis jaustųsi saugus ir paklustų – tai buvo tikra pamoka apie abipusį pasitikėjimą. Toliau kelionė tęsėsi Dubingių miestelyje, kuris slepia daugybę istorinių ir gamtos stebuklų. Užlipę ant piliakalnio, grožėjomės ne tik nuostabiais Asvejos ežero vaizdais, bet ir pajutome istorijos didybę, kuri sklido iš šios vietos. Edukacinis užsiėmimas Dubingių informacijos centre buvo tikras lobis žinių ištroškusiems. Čia išgirdome apie garsiąją Radvilų giminę, kurios galia ir įtaka ne tik formavo šios vietovės istoriją, bet ir paliko gilų pėdsaką Lietuvos praeityje. Sužinojome, kaip Dubingių piliakalnis ir Asvejos ežeras buvo svarbūs gynybiniai taškai, o ežero gelmės slepia ne vieną intriguojantį lobį.

Lapkričio 14 dieną „Kimare“ prasidėjo jaudinanti Justinos Bukauskaitės tapybos paroda, kurią įkvėpė „Pinterest“ platformoje aptikti vaizdai ir idėjos. Ši paroda – tai ne tik meninė kelionė, bet ir asmeninės stiprybės bei vilties manifestas. Justinos darbai atspindi nepaprastai jautrią ir nuoširdžią istoriją: tai kūriniai, gimę sunkioje emocinėje kovoje su depresija. Kiekvienas paveikslas – tarsi žingsnis link šviesesnio rytojaus, užpildytas spalvų ir formų terapija, leidžiančia pajusti pergalę prieš tamsius išgyvenimus. Justinos darbai skatina ne tik grožėtis, bet ir mąstyti apie tai, kaip menas gali tapti terapijos forma. Parodos metu atskleistos istorijos apie tai, kaip Justina kūrė šiuos paveikslus, virto įkvepiančiomis pamokomis visiems, kas susiduria su sunkumais.

Gruodžio 10 dieną „Kimare“ startavusi Emilijos Grekaitės fotografijos paroda „Concordia“ tapo tikru stebuklu, sužadinusiu ne tik akį, bet ir širdį. Ši unikali ekspozicija, įamžinusi „Kimaro“ jaunuolių nuotykius Dubingiuose bei Dubingių žirgyno gyvūniją, spinduliuoja žmogaus ir gamtos harmonija. Be to, ji atskleidžia ir pačią „Kimaro“ esmę – parodos sienos tapo gyvų prisiminimų galerija, kur kiekvienas ištikimas lankytojas gali atrasti dalelę savęs. Emilija Grekaitė – neabejotinai kylanti fotografijos pasaulio žvaigždė. Jos meistriškumas užfiksuoti ne tik vaizdą, bet ir emociją, palieka neišdildomą įspūdį. Emilijos darbai priverčia sustoti, įkvėpti giliau ir pasinerti į kadrų sukurtą pasaulį. Norintiems daugiau jos kūrybos – apsilankykite jos @Bluela.photography „Instagram” paskyroje ir pasinerkite į dar daugiau magiškų vaizdų. Parodos atidarymas buvo ne tik renginys – tai buvo tikros „Kimaro“ Kalėdos, pilnos šilumos ir bendrystės. Pilaitės bendruomenės nariai, jaunuoliai ir svečiai kūrė nepamirštamą atmosferą. Muzikinė merginų grupė „Snaigės“ – Milija, Atėnė, Meda ir Emilija – žavėjo visus savo širdį glostančiomis dainomis. Jų pasirodymo gale, visi susikibę rankomis dainavome kalėdines dainas. O konditerės Emos kalėdiniai keksiukai tiesiog užgniaužė kvapą! Šie meno kūriniais virtę desertai buvo ne tik pasakiško skonio, bet ir išpuošti su tokiu kruopštumu. Norintiems patirti šią skonio ir estetikos šventę – apsilankykite @sweet.cake_e „Instagram” paskyroje. „Concordia“ paroda neabejotinai tapo ne tik meniniu, bet ir bendruomeniniu įvykiu, palikusiu neišdildomą įspūdį visiems dalyvavusiems. Jei dar nesate aplankę – tai neabejotinai privaloma stotelė, kuri šildys ir džiugins „Kimarą“ iki pat vasaros!

Projektas „Mes kartu“ – tai daugiau nei veiklų ir renginių rinkinys. Tai bendruomeniškumo, savanorystės, kūrybos ir saviraiškos platforma, kuri sujungė skirtingus žmones į vieningą tikslą – augti ir dalintis džiaugsmu kartu. Vilniaus savivaldybės parama suteikė ne tik galimybę įgyvendinti šį projektą, bet ir užtikrino, kad kiekviena akimirka taptų prasminga. Ačiū už įkvėpimą ir galimybę kurti kartu!

 

Laimingai,
Kimaro komanda